Jump to content


Photo

#Summer Edition

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#1
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

eXtreme Super Stunt #Summer Edition

 

Si da! Intr-un final dupa trei zile de lucru cu multe intreruperi pentru ca bla, bla... am terminat mini-update-ul de la inceputul acestei veri!

In urma cu cateva saptamani mi-am dat seama ca nu prea am mai facut mare lucru la server de prin martie, mi-am adus aminte ca am promis ca incepand cu vara voi incepe sa lucrez din nou la updates si ca am promis ca voi face niste schimbari la sistemul de VIP.

 

So, this is it! #Summer Edition sau Summer Edition V3 sau Summer Edition 2015 sau ma rog, spunetii cum vreti =).

 

  • Adaugate textdraw-uri si skin selection-ul specific perioadei de vara.
  • Un nou sistem de VIP! Vechiile nivele de VIP + Gold VIP-ul au fost inlocuite cu, practic, doua nivele de VIP. VIP normal si Gold VIP.
  • In urma acestor modificari, am modificat si optiunile de la /buyvip + preturile. La fel ca si pana acum, la cumpararea unui nivel de VIP, vei pierde doar jumatate din orele necesare cumpararii acelui tip de VIP.
  • Jucatorii ce au avut VIP level 1, 2, 3 si 4 pe versiunile precedente, nu au primit nimic! Practic, nici nu aveam ce sa le dau. Cei de VIP level 5 au primit VIP timp de 20 de zile, cei de VIP level 6 au primit VIP timp de 30 de zile, cei de VIP 7 au primit VIP timp de 40 de zile, iar cei de VIP level 8 au primit VIP valabil pana la sfarsitul vacantei de vara (pana pe 15 septembrie). Ceilalti, si anume, cei de VIP level 9 au primit VIP permanent, o parte din cei de VIP level 10 au primit fie VIP permanent, fie Gold VIP permanent, in functie de activitatea lor, utilitatea lor in comunitate, etc. Cei cu Gold VIP, toti, au primit la fel, Gold VIP.
  • De acum VIP-ul gratuit ce se poate cumpara o singura data nu mai are nicio legatura cu celelalte tip-uri de VIP si cu durata lor de expirare, astfel ca nu vor mai exista probleme cum au mai existat pana acum.
  • Am dat unban pe toate IP-urile. Cele pe nume au ramas, ca doar na, daca si-au luat ban nu cred ca le-a pasat prea mult de conturi. IP-urile insa pot fi alocate unor jucatori nevinovati.
  • Am scos vechiul sistem de score. De acum la TAB pe coloana in care aparea score-ul, de acum apare nota de la /stats. Pe viitor, poate, se va putea modifica si denumirea acelei coloane astfel incat sa stie jucatorii despre ce 'score' e vorba.
  • Comanda /np suporta si coduri de culori, pentru personalizarea placutei de inmatriculare si in cazul in care va displacea rosul. Culoarea e optionala, daca parametrul ramane nesetat, culoarea textului va fi tot cea rosie.
  • Suma primita la vanzarea casei este data in functie de valoarea la cumparare a casei. Pe vechiile versiuni pretul la vanzarea casei era diferit de cel de la cumparare, astfel incat existau case al caror pret la vanzare era mai mare decat cel de la cumparare, facand astfel jucatorii sa primeasca mai mult la vanzare decat au dat initial pe acea casa.
  • Daca lovesti masina in timpul unui drift, vei fi penalizat.
  • Adaugate cateva mesaje la sistemul de 'Team Kill' al gang-urilor.
  • Mai multe bug-uri raportate pe forum au fost reparate. Printre care, cel de la /gkick, /gwarn, /admins, etc.
  • Alte modificari marunte dar totusi importante de care nu imi amintesc acum, dar care oricum aveau legatura cu performanta server-ului, deci nu v-ar fi interesat oricum :).

geE6LKh.png

 

lfAQOwc.png

 

Si atat! Ce-i prea mult strica. Muhaha.

Cu toate astea, am sa mai fac update-uri cand am sa mai am timp si chef vara asta, sper eu, ceva mai des decat am facut in ultimele luni =). Urmeaza cateva updates cu harti, intr-un viitor... nesigur. In functie de cand ii vine cheful lui Genius sau altui mapper sa le si faca.


  • 22

#2
Kobby_..

Kobby_..

    Full Member

  • Posts
    381
  • Topics
    61
  • Reputation
    272
  • Online
    7 days

nice


  • 0

#3
inStinCt.

inStinCt.

    Jupânu' XSS-ului !

  • Posts
    1,943
  • Topics
    123
  • Reputation
    7624
  • Online
    86 days

Acum sper sa ne mai ridicam putin... Summer Edition... suna bine , uita-te in PM-ul ce ti l-am dat.. sa vezi eu zic ca e o idee buna


  • 0

#4
M5erious.

M5erious.

    Legendary M5

  • Posts
    1,835
  • Topics
    383
  • Reputation
    2301
  • Online
    20 days

Cei ce au g.vip de pe vechiul sistem il vor avea permanent ?


  • 0

#5
inStinCt.

inStinCt.

    Jupânu' XSS-ului !

  • Posts
    1,943
  • Topics
    123
  • Reputation
    7624
  • Online
    86 days

Cei ce au g.vip de pe vechiul sistem il vor avea permanent ?

Da


  • 4

#6
deleted_Ionuţ

deleted_Ionuţ

eXtreme Super Stunt #Summer Edition

 

 

  • Mai multe bug-uri raportate pe forum au fost reparate. Printre care, cel de la /gkick, /gwarn, /admins, etc.

Si alte buguri creeate.
ex: /spec nu merge la g.vip



#7
†esu.familia†SeGaL_

†esu.familia†SeGaL_

    Full Member

  • Posts
    305
  • Topics
    19
  • Reputation
    196
  • Online
    27 days
Frumi
  • 0

#8
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Very nice , cei cu G.VIP vor avea permanent da.


  • 8

#9
TICO ✓

TICO ✓

    Adminstrator | [XSS]Krax

  • Posts
    916
  • Topics
    126
  • Reputation
    666
  • Online
    36 days

Very nice , cei cu G.VIP vor avea permanent da.

Creca ca vor avea permanent :-? ma rog..

 

Bine lucrat MaxXx .


  • 0

#10
†esu.familia†SeGaL_

†esu.familia†SeGaL_

    Full Member

  • Posts
    305
  • Topics
    19
  • Reputation
    196
  • Online
    27 days
Max... asta nu e buna pt versiunea de vara? http://www.xss-serve...ic/30813-mappa/
  • 0

#11
Slow

Slow

    ˇ︿ˇ

  • Posts
    3,526
  • Topics
    765
  • Reputation
    6536
  • Online
    186 days
Destul de mic, dar na, macar avem summer edition.

Frumos.
  • 0

#12
Code

Code

    Rider

  • Posts
    711
  • Topics
    92
  • Reputation
    3883
  • Online
    26 days

Good joib


  • 0

#13
Mystarring

Mystarring

    Respect inStinCt. si SLOW

  • Posts
    385
  • Topics
    65
  • Reputation
    254
  • Online
    9 days

MaxXx , ma uimesti in minut in minut.


  • 0

#14
Swepy

Swepy

    Bass Generation

  • Posts
    3,458
  • Topics
    684
  • Reputation
    3794
  • Online
    75 days

Sincer imi lipseste noul sistem de VIP. Este si un bug la /Np si la /Vheli. Restul stunt ok =)

Bravo MaxXx,a meritat sa asteptam :)


  • 0

#15
deleted_Ionuţ

deleted_Ionuţ



1:Bug spec g.vip.

2:/NP nu merge

3.Bug la cei care dau /renew la property nu le ia coins/money.

  • Mai multe bug-uri raportate pe forum au fost reparate. Printre care, cel de la /gkick, /gwarn, /admins, etc.  

Da am vazut ieri ca te uitai la niste bug-uri, /admins nu mai avea probleme era o problema acuma 1 luna si nu a mai aparut dar nus ce a mai fost de facut.

  • Jucatorii ce au avut VIP level 1, 2, 3 si 4 pe versiunile precedente, nu au primit nimic! 

 Cel mai corect ar fi sa primeasca orele inapoi si cu coinsii sa isi stranga pentru acest vip.

  •  vanzarea casei era diferit de cel de la cumparare, astfel incat existau case al caror pret la vanzare era mai mare decat cel de la cumparare, facand astfel jucatorii sa primeasca mai mult la vanzare decat au dat initial pe acea casa.

Si acest bug este de 2 luni si a fost reparat acuma 1 luna.


Parerea mea este ca bug-urile nu trebuia sa fie adaugate la #Summer Edition. Si trebuia doar sa fi facut un dosar cu repararea bug-urilor sau sa dai reply la cei care au zis ca este bug adica ca l-ai reparat.


Edited by lonut, 20 June 2015 - 20:21.


#16
Swepy

Swepy

    Bass Generation

  • Posts
    3,458
  • Topics
    684
  • Reputation
    3794
  • Online
    75 days

Si o sa facem 150/150 in aceasta vara!


  • 1

#17
deleted_ReasoN..

deleted_ReasoN..

Naspa rau, acm e un cacat VIP System-ul...

 

Nu mai e lafel de distractiv... Mai bn se scotea Goldul si se repartiza comenzile de la 1 la 10... Acm o sa scada playerii sv-ului..



#18
M5erious.

M5erious.

    Legendary M5

  • Posts
    1,835
  • Topics
    383
  • Reputation
    2301
  • Online
    20 days

Naspa rau, acm e un cacat VIP System-ul...

 

Nu mai e lafel de distractiv... Mai bn se scotea Goldul si se repartiza comenzile de la 1 la 10... Acm o sa scada playerii sv-ului..

Din contra , o sa urce  , multi se vor straduii sa faca coins si ore , so


  • 0

#19
Tuc

Tuc

    Sall

  • Posts
    1,251
  • Topics
    53
  • Reputation
    948
  • Online
    13 days

Faza cu VIP e mai naspa


  • 0

#20
El Grande2Se

El Grande2Se

    Jr. Member

  • Posts
    172
  • Topics
    55
  • Reputation
    60
  • Online
    5 days

Foarte frumos abea asteptam sa se scoata hunteru ala . GG ai facut o treaba excelenta 


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users