Jump to content


Photo

O mica clarificare privind regulamentul


  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Pentru a clarifica putin lucrurile privind regulamentul general al jucatorilor.
Dupa urmatorul restart / update, va fi adaugata comanda /rban pe care o veti folosii NUMAI pentru a da ban pentru reclama! Nu o folositi pentru alte motive, pentru alte motive de ban, continuati sa folositi comanda normala /ban. Altfel, veti primii level 0, ban-ul (/rban) pentru reclama fiind permanent!

In al doilea rand, nu mai dati ban pentru moduri atata timp cat jucatorul se afla intr-un virtual world in care nu deranjeaza pe nimeni (altul decat virtual world 0), si atata timp cat el nu se afla in niciun event, /minigames, /ss, /drifts, /duel, /race, /jobs, sau alte zone speciale de dm, gang, gang war! Nu intelegeti gresit, puteti da /ban unui jucator daca se afla in zonele specificate anterior (/duel, /race, /basejump, etc).
Daca doreste sa se joace cu diverse moduri singur pe harta normala a jocului fara a fi intrat intr-o zona speciala specificata anterior, este problema lui si e liber sa o faca.

Incercati inainte de a trece direct la /ban, sa avertizati jucatorul ca ceea ce face este gresit. Nu dati /ban din prima, incercati sa-i explicati sa citeasca regulamentul de la /rules si sa renunte la a mai folosii modurile respective. In cazul in care continua, folositi /kick pentru a-i mai da o sansa, iar abia apoi /ban!

Lucrurile astea sunt specificate si la /rules (/regulament), insa unii admini nu se supun acestor reguli si exagereaza dand ban atunci cand nu este cazul, jucatorul respectand regulamentul.


  • 15

#2
r a z o r

r a z o r

    And His Name is JOHN CENA

  • Posts
    1,775
  • Topics
    441
  • Reputation
    1162
  • Online
    133 days

n-am dat niciodata ban cand cineva e in alt vw si nu o voi face


  • 0

#3
reddit

reddit

    wake the fuck up samurai

  • Posts
    6,320
  • Topics
    538
  • Reputation
    7833
  • Online
    203 days
De fiecare data pe server când intram vedeam admini care dădeau direct ban pt. hh/flycar/etc.
Acum e mult mai bine.
Sa înțeleg ca rban va fi tot de la level 5 sau ?
  • 4

#4
P U N K E R

P U N K E R

    Very Important Person

  • Posts
    1,754
  • Topics
    200
  • Reputation
    2268
  • Online
    77 days

Stiam ca playerii au voie cu moduri in alt vw. Si, rban va fi la level 5 ?


  • 0

#5
Stabby.

Stabby.

    nu s newbie

  • Posts
    1,865
  • Topics
    427
  • Reputation
    2974
  • Online
    66 days

Rban =]] omg, iti dai seama cate rbanuri all vor fi de la unii admini incompetenti?


  • 0

#6
r a z o r

r a z o r

    And His Name is JOHN CENA

  • Posts
    1,775
  • Topics
    441
  • Reputation
    1162
  • Online
    133 days

Rban =]] omg, iti dai seama cate rbanuri all vor fi de la unii admini incompetenti?

pai ar trb sa fie la lv 10 -.-


  • 0

#7
P U N K E R

P U N K E R

    Very Important Person

  • Posts
    1,754
  • Topics
    200
  • Reputation
    2268
  • Online
    77 days

 

Rban =]] omg, iti dai seama cate rbanuri all vor fi de la unii admini incompetenti?

pai ar trb sa fie la lv 10 -.-

 

Si daca face unu relcama ar trebui sa chemam un admin de level 10 pe server pentru ai da ban, nu?


  • 4

#8
LAY

LAY

    va musca calu de picioare

  • Posts
    1,164
  • Topics
    128
  • Reputation
    3281
  • Online
    74 days

Mi se pare mai corect ca un admin, sa explice player-ului anumit, ca nu are voie cu modul specific, nu cum dadeam noi "yolo" banned. Like.


  • 0

#9
r a z o r

r a z o r

    And His Name is JOHN CENA

  • Posts
    1,775
  • Topics
    441
  • Reputation
    1162
  • Online
    133 days

 

 

Rban =]] omg, iti dai seama cate rbanuri all vor fi de la unii admini incompetenti?

pai ar trb sa fie la lv 10 -.-

 

Si daca face unu relcama ar trebui sa chemam un admin de level 10 pe server pentru ai da ban, nu?

 

ii dati ban 99 zile chiar si asa tot e mult -.- 3 luni si inca putin 


  • 0

#10
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Mi se pare mai corect ca un admin, sa explice player-ului anumit, ca nu are voie cu modul specific, nu cum dadeam noi "yolo" banned. Like.

Am specificat mai sus, te rog sa recitesti.

Comanda va fi de la level 8. Va aparea odata cu gang-urile noi si cu multe alte updates.


  • 7

#11
hammondbukhamseen

hammondbukhamseen

    mason


  • Posts
    2,624
  • Topics
    253
  • Reputation
    3624
  • Online
    153 days

 

Mi se pare mai corect ca un admin, sa explice player-ului anumit, ca nu are voie cu modul specific, nu cum dadeam noi "yolo" banned. Like.

Am specificat mai sus, te rog sa recitesti.

Comanda va fi de la level 8. Va aparea odata cu gang-urile noi si cu multe alte updates.

 

Pryntzule, kf?


  • 0

#12
Legolas

Legolas

    .

  • Posts
    912
  • Topics
    193
  • Reputation
    1100
  • Online
    47 days

Max , mai bine le-ai spune sa nu mai dea ban 10 / 5 days pentru niste cacaturi de hacks , da-ti fratilor kick ca sa-l avertizati.. nu direct ban ca sunteti voi bossi si aveti level peste 5.


  • 0

#13
Tataee

Tataee

    Da-mi doamne rabdare ca daca-mi da-i putere ii omor.

  • Posts
    440
  • Topics
    29
  • Reputation
    272
  • Online
    12 days

Max , mai bine le-ai spune sa nu mai dea ban 10 / 5 days pentru niste cacaturi de hacks , da-ti fratilor kick ca sa-l avertizati.. nu direct ban ca sunteti voi bossi si aveti level peste 5.

Tocmai a spus asta.  :| Prima data kick , nu intelege ? Ban !


  • 0

#14
kenPF

kenPF

    put the weed in the coconut and light that shit up

  • Posts
    2,363
  • Topics
    384
  • Reputation
    2538
  • Online
    94 days


 sa avertizati jucatorul ca ceea ce face este gresit. 

 

 

Sa-l avertizam ? =)))) Fi serios, ei stiu ceea ce este gresit si pana sa scot eu primul cuvant ala deja iese . E absurd, poate o solutie ar fi sa scadem zilele de ban, in rest n-ai ce face.

 

Si sa-nteleg ca au voie sa foloseasca moduri gen air-break, fly-car in zone in care nu se fac puncte pentru cresterea statusului ?

 

Sper ca iti dai seama ca faci ca adminatul sa fie din ce in ce mai greu, dovezile va trebui sa fie din ce in ce mai multe doar pentru un player si daca nu apucam sa facem dovezile necesare pentru a da ban respectivului nu ii putem da, playerii plang, daca ii dau ban plange cel banat bineinteles, dovezile nu sunt necesare, el foloseste hack-uri iar adminul care se straduie sa faca o treaba buna, tot el o ia pe cocoasa.

 

MODURILE SA FIE INTERZISE, e server de HACK'S TESTING si nu stiu eu ? 

 

 

Sper ca asta sa nu fie doar parerea mea .


  • 3

#15
deleted_Ionuţ

deleted_Ionuţ

Deci cu /vminigun si cu /vtank avem voie in alt world /vw 1-999 ?



#16
NiSSHe

NiSSHe

    Jr. Member

  • Posts
    108
  • Topics
    6
  • Reputation
    84
  • Online
    6 days

Deci cu /vminigun si cu /vtank avem voie in alt world /vw 1-999 ?

Atât timp cat nu omoru pe nimeni da.Eu ma plimbam inainte cu tankul prin lv in vw 0 si nu pateam nimic , daca tragi e logic sa iti iei warn la vip.
  • 0

#17
Jonathan.

Jonathan.

    Ghost's Never Die

  • Posts
    10,004
  • Topics
    257
  • Reputation
    10013
  • Online
    60 days

Nu am ce zice MaxXx, este foarte bună ideea, având în vedere că se dădea și ban permanent cu comanda /ban pentru moduri este mult mai bine să folosiți /rban doar pentru reclame .


  • 0

#18
Swepy

Swepy

    Bass Generation

  • Posts
    3,458
  • Topics
    684
  • Reputation
    3794
  • Online
    75 days

Deci cu /vminigun si cu /vtank avem voie in alt world /vw 1-999 ?

Orice. Poti face laba si cu stalpul sau poti sa zbori cu flycar deasupra SF-ului intr-un alt vw

======================================================================================================

Am si eu o intrebare daca se poate.... acest /Rban ii da definitiv acelui player ban? adica fara zile no? Direct fara timp de expirare.


Edited by ๖ۣۜTheWolf, 16 February 2015 - 20:04.

  • 0

#19
florin.eu

florin.eu

    Newbie

  • Posts
    8
  • Topics
    6
  • Reputation
    0
  • Online
    3 hours

MaxXx imi poti da yes la Member: ca am rank 5


  • 0

#20
P U N K E R

P U N K E R

    Very Important Person

  • Posts
    1,754
  • Topics
    200
  • Reputation
    2268
  • Online
    77 days

MaxXx imi poti da yes la Member: ca am rank 5

Are legatura cu topicul? nu, puteai sai lasi pm lui max. si ai facut 2x posts.


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users