Jump to content


Photo

Player of the Month!


  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Bună tuturor,

În urma update-ului de aseară, am finalizat în mare parte ceea ce era legat de competiția lunară numită ,,Player of the Month'' ce va începe în mod oficial din data de 1 Iulie 2017.

 

Deocamdată puteți vizualiza un mic preview / beta al competiției cu datele strânse din momentul update-ului pentru a vă face o idee despre cum funcționează și ce înseamnă această competiție!

 

http://www.xss-serve...x.php?/potm.php

 

Regulile și desfășurarea cred eu că sunt destul de clare și simple, ele fiind menționate pe pagina special dedicată competiției!

 

Deocamdată, până la lansarea oficială, sistemul în sine este în probe, și cel mai probabil se vor mai face ajustări / modificări.

Suntem deschiși la orice fel de recomandări și sugestii de îmbunătățire!

 

În principiu acesta, împreună cu update-ul anterior referitor la admini, sunt ultimele update-uri înainte de-un update ce se va baza pe rezolvarea bug-urilor de pe server, ca mai apoi să putem trece în sfârșit la update-ul referitor la gang-uri pe care cu siguranță mulți dintre voi îl așteptați, și care sperăm să marcheze un pas înainte, o evoluție, și-o relansare a server-ului!

 

Dacă aveți orice fel de întrebări, nelămuriri, sugestii, suntem deschiși și vă rugăm să le postați în acest topic.

Mulțumesc!


  • 6

#2
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Hah, se pare ca XSS renaste =). Fiti pe faza baieti, ceea ce urmeaza va fi grozav ! Sa speram ca vom atrage si jucatori totodata. Si creditele se adauga automat in cont la sfarsit de luna, ma refer la "POTM" aici sau le adaugi tu de fiecare data? :). Oricum, ai niste idei unice si bine puse la punct ! Sa speram ca in viitor va fi din ce in ce mai frumos.l

 

#gettingbettereveryday #500/500


  • 0

#3
SkiZzZo

SkiZzZo

    Spammer

  • Posts
    2,682
  • Topics
    120
  • Reputation
    485
  • Online
    61 days

 

 

#gettingbettereveryday #500/500

Hai 1000/1000 - Primul server de samp din Romania care a atins numarul de 1k sau sal?

Foarte frumos maxxx.


  • 0

#4
linii.bro

linii.bro

    In my grave, I'll rot

  • Posts
    1,601
  • Topics
    565
  • Reputation
    1238
  • Online
    97 days

Hai 1000/1000 - Primul server de samp din Romania care a atins numarul de 1k sau sal?

Foarte frumos maxxx.

primul din romania? sal

 

felicitari max, ma bucur ca inca faci cateva chestii pe aici, nu ca prolife :blink:

uhm, crezi ca ne poti zice si noua ideile tale pentru noul sistem de ganguri, sau ce faci tu acolo :)


  • 0

#5
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Hai 1000/1000 - Primul server de samp din Romania care a atins numarul de 1k sau sal?

Foarte frumos maxxx.

De la 500 la 1.000 este drum lung :), maybe next year, si un 300/300, 200-250 constant ar fi ok.

Poate primul server de stunt din Romania care ajunge la 1000/1000 :)).


  • 0

#6
winderVEVO

winderVEVO

    winder.exe

  • Posts
    126
  • Topics
    24
  • Reputation
    166
  • Online
    16 days

Hai 1000/1000 - Primul server de samp din Romania care a atins numarul de 1k sau sal?

Foarte frumos maxxx.

Nu e primu.

 

Muxi vreau sa intri pe server.

 

#haicu150/150


  • 0

#7
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Hah, se pare ca XSS renaste =). Fiti pe faza baieti, ceea ce urmeaza va fi grozav ! Sa speram ca vom atrage si jucatori totodata. Si creditele se adauga automat in cont la sfarsit de luna, ma refer la "POTM" aici sau le adaugi tu de fiecare data? :). Oricum, ai niste idei unice si bine puse la punct ! Sa speram ca in viitor va fi din ce in ce mai frumos.l

 

#gettingbettereveryday #500/500

Atât creditele cât și top-ul se va reseta automat undeva pe data de 1 a fiecărei luni, cam în intervalul în care își dă server-ul restart.

 

Ideile pe care le aplic au venit din păcate mai târziu decât ar fi fost ideal... recunosc că dacă aș fi avut și aplicat ideile astea în urmă cu mai mult timp, pe când aveam un player count foarte ridicat, probabil rezultatul ar fi fost altul... dar încercăm acum, sperăm să aiba efectul dorit și să creștem cât mai mult până în iarnă, când știm cu toții că e apogeul sezonului.

 

Nu cred că vom mai putea ajunge vreodată la 500, sunt realist. 2015 este anul în care am fi putut ajunge la 500 dacă am fi aplicat organizarea și ideile actuale peste ceea ce deja se aplicase atunci... oricum, a fost un volum destul de mare de muncă chiar și fără toate acestea, și probabil atât cât s-a făcut, atât s-a putut în acel ''players boom''. Oricum, niciodată nu mi-am propus să ating 500 de jucători, ci am rămas mai realist, avansându-mi ca target mie, și acum echipei mele, target-ul de 350 de jucători.

 

Vom vedea ce va fi...


  • 5

#8
deleted_Anger=D

deleted_Anger=D
Super , dar se poate și abuza știu ca exista reclamații jucatori sau chestii , dar se poate intra și seara la 2-3 , in fine dar ușor ușor ii prindem , și când i-am prins eu zic sa nu le mai dam ban 5 zile și 10 .

#9
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Atât creditele cât și top-ul se va reseta automat undeva pe data de 1 a fiecărei luni, cam în intervalul în care își dă server-ul restart.

 

Ideile pe care le aplic au venit din păcate mai târziu decât ar fi fost ideal... recunosc că dacă aș fi avut și aplicat ideile astea în urmă cu mai mult timp, pe când aveam un player count foarte ridicat, probabil rezultatul ar fi fost altul... dar încercăm acum, sperăm să aiba efectul dorit și să creștem cât mai mult până în iarnă, când știm cu toții că e apogeul sezonului.

 

Nu cred că vom mai putea ajunge vreodată la 500, sunt realist. 2015 este anul în care am fi putut ajunge la 500 dacă am fi aplicat organizarea și ideile actuale peste ceea ce deja se aplicase atunci... oricum, a fost un volum destul de mare de muncă chiar și fără toate acestea, și probabil atât cât s-a făcut, atât s-a putut în acel ''players boom''. Oricum, niciodată nu mi-am propus să ating 500 de jucători, ci am rămas mai realist, avansându-mi ca target mie, și acum echipei mele, target-ul de 350 de jucători.

 

Vom vedea ce va fi...

Sa speram. Aveti de gand sa faceti o promovare sau altceva? Presupun ca serverul va fi adaugat iar in "Hosted tab", presupun ca prin asta vom ajunge la 80-90 de jucatori zilnic... eu ma gandeam sa faceti un live la un youtuber mare care joaca SAMP, desi costul este destul de mare, stiu din propria experienta, acum depinde de ideea respectiv ideile voastre, eu doar vin cu o mica sugestie stiind ca serverul pe care am fost owner acum ceva timp a ajuns la 200/200 printr-un youtuber care a intrat, acesta fiind xCretzu desi as opta pentru Lectura de la A la Z sau cum era, stiu ca mai avem o promovare dar un live n-ar strica, am verificat serverele pe care a mai facut live-uri, promovari si rezultatele sunt destul de bune. De exemplu serverul pe care eram owner, ajungea la 100-140 constant in timpul zilei, server de tip RPG dar plin de buguri, gm luat dupa net si putin editat. Oricum, costurile la un live la lectura sunt destul de mari, mai exact 100 de euro paypal, acum ramane de negociat =). *Am venit doar cu o sugestie, probabil aveati in gand asa ceva sau nu.*

 

 

@ S-ar putea face un sistem automatizat sa poti bana direct de pe forum, dar te asigur ca n-ar avea rezultate prea mari, motivele fiind riscul la ban all, desi s-ar putea lua masuri. Multi jucatori intra odata, dupa nu ii mai vezi, asta e aiurea.


  • 0

#10
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Sa speram. Aveti de gand sa faceti o promovare sau altceva? Presupun ca serverul va fi adaugat iar in "Hosted tab", presupun ca prin asta vom ajunge la 80-90 de jucatori zilnic... eu ma gandeam sa faceti un live la un youtuber mare care joaca SAMP, desi costul este destul de mare, stiu din propria experienta, acum depinde de ideea respectiv ideile voastre, eu doar vin cu o mica sugestie stiind ca serverul pe care am fost owner acum ceva timp a ajuns la 200/200 printr-un youtuber care a intrat, acesta fiind xCretzu desi as opta pentru Lectura de la A la Z sau cum era, stiu ca mai avem o promovare dar un live n-ar strica, am verificat serverele pe care a mai facut live-uri, promovari si rezultatele sunt destul de bune. De exemplu serverul pe care eram owner, ajungea la 100-140 constant in timpul zilei, server de tip RPG dar plin de buguri, gm luat dupa net si putin editat. Oricum, costurile la un live la lectura sunt destul de mari, mai exact 100 de euro paypal, acum ramane de negociat =). *Am venit doar cu o sugestie, probabil aveati in gand asa ceva sau nu.*

 

 

@ S-ar putea face un sistem automatizat sa poti bana direct de pe forum, dar te asigur ca n-ar avea rezultate prea mari, motivele fiind riscul la ban all, desi s-ar putea lua masuri. Multi jucatori intra odata, dupa nu ii mai vezi, asta e aiurea.

Nu are rost să promovăm server-ul prin youtuberi în stadiul actual, ar fi o risipă de bani pentru un rezultat de scurtă durată.

Deocamdată, începând cu luna iulie, vom promova din nou server-ul pe HostedTab până la momentul definitivării unor update-uri care să ne avantajeze și în cadrul unor live-uri / clipuri de promovare.

 

Nu merită să investim în promovarea a ceva ce găsești peste tot, și e neschimbat de ani de zile... e pur și simplu anost și monoton.


  • 4

#11
xDzakky

xDzakky

    Still Alive?

  • Posts
    292
  • Topics
    62
  • Reputation
    164
  • Online
    11 days

Im In Boss ;)  :lol:

Frumos MaxXx <3 


  • 0

#12
ShakeY.

ShakeY.

    Always and forever.

  • Posts
    6,996
  • Topics
    197
  • Reputation
    6975
  • Online
    163 days

Atât creditele cât și top-ul se va reseta automat undeva pe data de 1 a fiecărei luni, cam în intervalul în care își dă server-ul restart.

 

Ideile pe care le aplic au venit din păcate mai târziu decât ar fi fost ideal... recunosc că dacă aș fi avut și aplicat ideile astea în urmă cu mai mult timp, pe când aveam un player count foarte ridicat, probabil rezultatul ar fi fost altul... dar încercăm acum, sperăm să aiba efectul dorit și să creștem cât mai mult până în iarnă, când știm cu toții că e apogeul sezonului.

 

Nu cred că vom mai putea ajunge vreodată la 500, sunt realist. 2015 este anul în care am fi putut ajunge la 500 dacă am fi aplicat organizarea și ideile actuale peste ceea ce deja se aplicase atunci... oricum, a fost un volum destul de mare de muncă chiar și fără toate acestea, și probabil atât cât s-a făcut, atât s-a putut în acel ''players boom''. Oricum, niciodată nu mi-am propus să ating 500 de jucători, ci am rămas mai realist, avansându-mi ca target mie, și acum echipei mele, target-ul de 350 de jucători.

 

Vom vedea ce va fi...

Nothing its impossible. Vom ajunge acolo, trebuie sa fim optimisti si sa dam tot ce avem mai bun, atat noi playerii, cat si supporterii cu activitatea lor. Multa bafta tuturor! 


  • 0

#13
LegendaryM5.

LegendaryM5.

    Newbie

  • Posts
    17
  • Topics
    5
  • Reputation
    5
  • Online
    5 hours
Clar,ma bag in top kills and gang members si da imi place ideea lui MaxXx,foarte bine gandita,mereu ne surprinzi cu idei de genu asta,tot asa si speram sa renasca xss-ul sa fie ceea ce a fost odata

P.S: fara ofticosi si ban-uri aiurea....
  • 0

#14
bosniak # MihneaTSA

bosniak # MihneaTSA

    Trag cu cardu' miliardu'

  • Posts
    369
  • Topics
    56
  • Reputation
    202
  • Online
    13 days

De la 500 la 1.000 este drum lung :), maybe next year, si un 300/300, 200-250 constant ar fi ok.

Poate primul server de stunt din Romania care ajunge la 1000/1000 :)).

din pacate r*s a facut 1k cu javra aia de codrin, 800 de playeri venind acolo de pe live-ul lui si care nu au mai jucat samp dupa.

 

foarte tare ideea, continua tot asa frate


  • 0

#15
ICE Bear

ICE Bear

    viaipi

  • Posts
    590
  • Topics
    196
  • Reputation
    240
  • Online
    51 days

Xshadow.OZN aka [XSS]George_. descalificat.


  • 0

#16
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Xshadow.OZN aka [XSS]George_. descalificat.

Descalificările se fac automat pe baza următoarelor criterii, enumerate și pe pagina oficială:

 

Suspendarea contului | Mai mult de 2 warn-uri pe server | Mai mult de 5 kick-uri pe server | Ban pentru mai mult de 3 zile

 

Vă rog să dispuneți acțiunile anterior enumerate în vederea descalificării, dar doar pe baza încălcării regulamentului server-ului, și cu dovezi concludente în acest sens. Nu va sta nimeni să verifice eventuale liste de descalificări întocmite de admini, atât timp cât descalificările se fac automat din sistem pe baza criteriilor anterior enunțate.

 

Mulțumesc.


  • 3

#17
ICE Bear

ICE Bear

    viaipi

  • Posts
    590
  • Topics
    196
  • Reputation
    240
  • Online
    51 days

Descalificările se fac automat pe baza următoarelor criterii, enumerate și pe pagina oficială:

 

Suspendarea contului | Mai mult de 2 warn-uri pe server | Mai mult de 5 kick-uri pe server | Ban pentru mai mult de 3 zile

 

Vă rog să dispuneți acțiunile anterior enumerate în vederea descalificării, dar doar pe baza încălcării regulamentului server-ului, și cu dovezi concludente în acest sens. Nu va sta nimeni să verifice eventuale liste de descalificări întocmite de admini, atât timp cât descalificările se fac automat din sistem pe baza criteriilor anterior enunțate.

 

Mulțumesc.

@MaxXx
Eu vreau sa spun ca George_.
a fost descalificat din concurs
si acum incearca sa castige pe Xshadow.ozn..


  • 0

#18
deleted_Anger=D

deleted_Anger=D

@MaxXx
Eu vreau sa spun ca George_.
a fost descalificat din concurs
si acum incearca sa castige pe Xshadow.ozn..

Poate sa încerce , odată ce a fost descalificat de pe un cont automat va fi și pe restul conturilor.

#19
WaddupBoy

WaddupBoy

    Newbie

  • Posts
    4
  • Topics
    1
  • Reputation
    1
  • Online
    7 hours
@ bai cacatule, "javra" aia de codrin, cum il numesti tu, o sa aiba mai mult succes decat o sa ai tu mai copil gras concentrat pe laba si PC ce esti.
  • 0

#20
bosniak # MihneaTSA

bosniak # MihneaTSA

    Trag cu cardu' miliardu'

  • Posts
    369
  • Topics
    56
  • Reputation
    202
  • Online
    13 days

@ bai cacatule, "javra" aia de codrin, cum il numesti tu, o sa aiba mai mult succes decat o sa ai tu mai copil gras concentrat pe laba si PC ce esti.

Ca el nu e concentrat pe pc, fan mic banat permanent. 


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users